Lot z najwyższego szczytu Tatr Zachodnich - Bystrej 2248m npm

Sobota 2 kwietnia godzina 7 rano. Stoimy z Krzyśkiem przy wejściu do doliny Kościeliskiej, silny, mroźny spływ smaga nas po twarzach. Na ten dzień czekaliśmy ponad 3 miesiące śledząc codziennie prognozy pogody. Jest bezchmurne niebo i tak ma być przez cały dzień, dzięki wyżowi, którego centrum jest dzisiaj w zachodniej Słowacji.

zobacz więcej

Lot z najwyższego szczytu Tatr Polskich - Rysów 2499m n.p.m.

Zimą gdy śnieg spowije góry a temperatura spada poniżej zera wielu paralotniarzy zamienia „szmatę” na inne bardziej przyjazne formy rekreacji a niektórzy z nich  w poszukiwaniu termiki wyjeżdżają nawet na odległe kontynenty. Pewną  i jak sądzę ciekawą  formą zimowego paralotniarstwa mogą być loty z  trudno dostępnych wierzchołków na które samo wejście z glajtem jest pewnym problemem a start może okazać się bardzo trudny lub niemożliwy.

zobacz więcej

Odaiv (Odajewo) 2003 - Ukraina

Mistrzostwa Paralotniowe Ukrainy

zobacz więcej

Z paralotnią na Kilimandżaro - 2001

Kilimandżaro często nazywana Dachem Afryki jest najwyższą wolnostojącą górą świata. W ciągu 90 lat, które minęły od sporządzenia pierwszej mapy wierzchołka, powierzchnia tamtejszych lodowców zmalała o 82 procent ! Jeszcze niedawno przewidywano, że lodowce na Kilimandżaro przetrwają do 2080 roku. Według prognoz najnowszych lód zniknie przed rokiem 2020.

zobacz więcej