Przeglady, dopuszczenia do lotów

Informacja dla użytkowników paralotni firmy Air Sport.

zobacz więcej

BURAN X3M3 ?

Niebawem przystąpimy do fazy lotów próbnych na nowym Buranie x3m3 – paralotni skonstruowanej do lotów silnikowych (ppg, ppgg).

zobacz więcej

Podsumowanie sezonu 2020 ppg i ppgg

W miniony weekend w Zakopanem udało nam się spotkać w kameralnym gronie pilotów ppg i ppgg.

zobacz więcej

Nowości w sprzęcie ultralekkim

W ofercie sprzętu lekkiego do latania w górach i do tzw. hike & fly poczyniliśmy pewne zmiany i modyfikacje, których celem jest większy komfort użytkowania i poprawa ergonomii.

Szczegółowo zmiany dotyczą: paralotni Apex 2, uprzęży Rysy oraz plecaka ultralekkiego.

zobacz więcej

Tandem Halny z certyfikatami

Wiosną 2017 r nasz tandem Halny został poddany testom obciążeniowym realizowanym przez firmę Air Turquoise w Szwajcarii. W konsekwencji otrzymaliśmy dwa certyfikaty. Jeden określający maksymalne obciążenie paralotni w warunkach lotów z napędami - realizowany według zasad DGAC - i drugi wykonany według normy EN 926-1.

 

zobacz więcej

Pasat 5 - paralotnia PG

Po kilku miesiącach prac paralotnia Pasat 5 doczekała się pierwszych lotów. Główny parametr skrzydła - wydłużenie - nie uległ zmianie. Pozostałe elementy uległy mniejszym i większym modyfikacjom.

zobacz więcej

Buran Reflex 4

Buran Reflex w najnowszej 4 wersji został zmodyfikowany pod kątem większego obciążenia. W ostatnich latach w środowisku pilotów ppg daje się zauważyć tendencję do zmiany formy startu.

zobacz więcej

Ultralekka uprząż "Rysy"

Próbami wytrzymałościowymi zakończony został etap wdrożenia do oferty nowej lekkiej uprzęży. Więcej szczegółów znajdziecie w zakładce Uprzęże.

zobacz więcej

Lhotse 3 próby i testy

Paralotnia Lhotse 3 w nowej wersji nie różni się bardzo od poprzednika ale w efekcie wprowadzonych zmian udało się jeszcze obniżyć ogólny ciężar skrzydła. Jest to istotne ponieważ paralotnia w zamysle konstrukcyjnym ma służyć jako skrzydło do zlatywania z gór.

zobacz więcej

Nadciąga Halny !

Trwają obecnie obloty nowej paralotni tandemowej, którą dla zachowania tradycyjnej linii nazewniczej w firmie „ochrzciliśmy” Halny. Paralotnia skonstruowana została od podstaw a jednym z założeń było użytkowanie jej zarówno swobodne jak też z dwuosobową trajką.

zobacz więcej

Informacja techniczna - deltki

W związku z pytaniami i wątpliwościami użytkowników naszych paralotni do ppg o rodzaj, wytrzymałość, trwałość, eksploatację itp. kwestie związane z deltkami, poniżej zamieszczam krótką informację, która - mam nadzieję - wyjaśni i uspokoji tych wszystkich którzy mieli wątpliwości i obawy o swój sprzęt.

zobacz więcej