main page / Nowości

Nowości


Po kilku miesiącach prac paralotnia Pasat 5 doczekała się pierwszych lotów. Główny parametr skrzydła - wydłużenie - nie uległ zmianie. Pozostałe elementy uległy mniejszym i większym modyfikacjom.

więcej »

Buran Reflex w najnowszej 4 wersji został zmodyfikowany pod kątem większego obciążenia. W ostatnich latach w środowisku pilotów ppg daje się zauważyć tendencję do zmiany formy startu.

więcej »

Próbami wytrzymałościowymi zakończony został etap wdrożenia do oferty nowej lekkiej uprzęży. Więcej szczegółów znajdziecie w zakładce Uprzęże .

więcej »

Paralotnia Lhotse 3 w nowej wersji nie różni się bardzo od poprzednika ale w efekcie wprowadzonych zmian udało się jeszcze obniżyć ogólny ciężar skrzydła. Jest to istotne ponieważ paralotnia w zamysle konstrukcyjnym ma służyć jako skrzydło do zlatywania z gór.

więcej »

Trwają obecnie obloty nowej paralotni tandemowej, którą dla zachowania tradycyjnej linii nazewniczej w firmie „ochrzciliśmy” Halny. Paralotnia skonstruowana została od podstaw a jednym z założeń było użytkowanie jej zarówno swobodne jak też z dwuosobową trajką.

więcej »

W związku z pytaniami i wątpliwościami użytkowników naszych paralotni do ppg o rodzaj, wytrzymałość, trwałość, eksploatację itp. kwestie związane z deltkami, poniżej zamieszczam krótką informację, która - mam nadzieję - wyjaśni i uspokoji tych wszystkich którzy mieli...

więcej »

Trwa wyprawa paralotniowa, ktorej celem jest wykonanie przelotu ponad Alaską z północy na poludnie przy użyciu trajek i paralotni. Szczegóły i przebieg wyprawy można śledzic na stronie wyprawy: www.alaskaburanteam.pl  i na Facebooku.  

więcej »

Ostatnie kilka dni dobrej lotnej pogody pozwoliły na oblot nowego Burana X3M 2. Pierwsze loty (nie tylko z napędem) wykonał sam konstruktor paralotni. Testowana była wielkość 26 m2 (w rozłożeniu). Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

więcej »

Do końca zbliżają się prace nad nową paralotnią do latania ppg. Będzie to następca skrzydła Buran X3m jednak o istotnie łagodniejszej charakterystyce jeżeli chodzi o zachowanie w locie.

więcej »

Przez ostatnie kilka miesięcy prowadziliśmy testy nowej paralotni tandemowej Buran Cab. Jedna z prób dotyczyła lotów z lekką dwuosobową trajką.  Krótki film z tego zdarzenia prezentowany jest poniżej.

więcej »

Rusza projekt Alaska 2014 którego celem jest przelecenie Alaski na paralotniach ppg z północy od Morza Arktycznego do Pacyfiku.

więcej »

Początkiem czerwca br. firma Air-Sport została wpisana do rejestru podmiotów szkolących.

więcej »

Jeden z filmików prezentuje lot z trajką w wykonaniu Romana Szopy. Drugi filmek pokazuje oblot nowego Pasata 4 podczas lotu żaglowego na Lendaku. Zapraszam do ogladnięcia materiału :)

więcej »

Początkiem stycznia br. przystąpiliśmy do oblotów i testów nowego Pasata , paralotni dla ambitnych pilotów przelotowych ale wykonującym swoje loty na poziomie rekreacyjnym.

więcej »

Korzystając z chwilowej poprawy pogody podczas odwiedzin Rafiego w Tatrach, skręcilismy kilka ujęć, które w całości pokazują jak składać nasze paralotnie wyposażone w usztywnienia żyłkowe.

więcej »

Najnowszy film Petra Tadiala z lotów w południowej częsci Anglii.

więcej »

Wiosną br. wprowadzamy do naszej oferty nowe skrzydło służące do latania z napędem dedykowane dla pilotów rekreacyjnych i pod trajki, zwłaszcza dla pilotów ceniących sobie łatwość startu, bezpieczeństwo i spokój w powietrzu.

więcej »

W miesiącach listopad i grudzień ubiegłego roku wykonaliśmy kilkanaście lotów na doskonałość. Wyniki mozna prześledzić w tabelce na stronie info techniczne> testy doskonałości .

więcej »

W niedzielę 7 października zakończyły się na lotnisku w Rudnikach koło Częstochowy Motoparalotniowe Zawody w lataniu precyzyjnym „Rudniki – Slalomania 2012”.

więcej »

Skrzydło skonstruowane zostało z przeznaczeniem dla ambitnych sportowców lubiących dynamikę i prędkość. Konstrukcję wyróżnia kilka nowatorskich rozwiązań, które do tej pory nie były stosowane w skrzydłach ppg. Dzięki nim paralotnia wyróżnia się dużym zakresem prędkości i przyjaznym sterowaniem....

więcej »

pierwszy (1-20)(21-24) następny ostatni