main page / Oferta / Paralotnie / Lhotse 3 - uniwersalna paralotnia rekreacyjna także do ppg

Lhotse 3 - uniwersalna paralotnia rekreacyjna także do ppg


Każdy kto chociaż trochę wędruje po górach z pewnością niejednokrotnie myślał o szybkim powrocie z wycieczki np. przy użyciu paralotni. Można by w ten sposób zaoszczędzić wiele czasu i energii a przy okazji mieć dużo przyjemności z samego lotu w górskiej scenerii.
Normalna paralotnia z uprzężą waży zbyt wiele by zabierać ją na górską wycieczkę. Aby sprostać wymaganiom górskich turystów należało stworzyć nowe skrzydło. W oparciu o wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu, zbudowaliśmy małą i lekką paralotnię której ciężar wraz z lekką uprzężą wynosi około 5 kg. Taki plecak nie stanowi już problemu transportowego. Aktualnie skrzydło zostało zmodyfikowane uwzględniając uwagi pilotów i obecnie występuje pod nazwą LHOTSE 3.


Opis konstrukcji
Paralotnia została skonstruowana w oparciu o specjalistyczne software LT Parafoil firmy Living Things.
Czasza podzielona jest na 40 cel z których po cztery zamknięte zewnętrzne stanowią stabilizatory paralotni. Pozostałe cele są otwarte aby zapewnić równomierne napełnianie się skrzydła. Wszystkie profile na krawędzi natarcia wzmocnione są Mylarem a dodatkowo osiem środkowych profili jest usztywnionych żyłką nylonową PA6. Takie wzmocnienie krawędzi natarcia paralotni bardzo wspomaga fazę napełniania się skrzydła podczas startu. Praktycznie trudno jest nie wystartować tym skrzydłem. W warunkach górskich gdy jest bardzo ograniczona ilość miejsca na start lub rozbieg musi odbyć się z wiatrem w plecy, te ponad przeciętne własności startowe Lhotse 3 są nie do przecenienia.
Aby lepiej usztywnić czaszę w kilku celach znajdują się profile diagonalne, których liczba w Lhotse 3 została zwiększona.
Linki podpięte są do czaszy w czterech rzędach jednak rzędy C i D łączą się zaraz pod pierwszą galerią i do taśm nośnych prowadzą już tylko trzy rzędy linek plus linki sterownicze. W nowej wersji Lhotse 3 posiada tzw.refowany spływ, ta zmiana zdecydowanie poprawiła skrętność skrzydła.


Lhotse 3 - jest skrzydłem łatwym w pilotażu i mimo nie dużego wydłużenia zapewnia bardzo dobre osiągi w lotach swobodnych i co równie ważne, duży poziom bezpieczeństwa. Te cechy pozwoliły przeznaczyć paralotnię także do szkolenia początkowego. Dzięki szczegółowo dopracowanej krawędzi natarcia i wzmocnionemu systemowi olinowania paralotnia została przystosowana do lotów z napędem silnikowym. W wersji ppg paralotnia jest wyposażana w specjalne taśmy nośne z trymerami. Jest więc Lhotse wykonywane w wersjach: jako paralotnia górska w komplecie z lekką uprzężą  oraz jako skrzydło szkolne ze standardowymi taśmami nośnymi i możliwością podpięcia większej uprzęży z protektorami. Dla pilotów pozbawionych gór, paralotnia w wersji ppg może służyć do latania rekreacyjnego z napędem plecakowym. Paralotnia była sprawdzana i testowana w Tatrach (swobodnie) oraz okolicach w przypadku użytkowania z napędem.


duże wloty
duże wloty
mini deltki w lekkich taśmach
mini deltki w lekkich taśmach
taśmy standardowe ze speedem
taśmy standardowe ze speedem


                                         


usztywnienie mylar-żyłka
usztywnienie mylar-żyłka
lekka uprząż do Lhotse
lekka uprząż do Lhotse
porównanie plecaków, z lewej zestaw Lhotse
porównanie plecaków, z lewej zestaw Lhotse

taśmy nośne z trymerami do ppg
taśmy nośne z trymerami do ppg
W komplecie z paralotnią znajdują się:
  • pokrowiec-worek ochronny
  • taśma kompresyjna
  • tkanina samoprzylepna do napraw paralotni  
  • rękaw-wskaźnik wiatru
  • instrukcja użytkowania paralotni
  • karta paralotni - dopuszczenie do lotów
  • gwarancja 30 miesięcy