main page / Informacje / Starsze konstrukcje paralotni Air-sport

Starsze konstrukcje paralotni Air-sport


Buran jest nową konstrukcją naszej firmy przeznaczoną głównie do latania z napędem. Paralotnia jest dedykowana pilotom latającym z napędem rekreacyjnie i turystycznie.

więcej »

Pierwsza wyczynowa paralotnia Notos powstała w roku 1993 i przez kilka lat była jednym z najlepszych skrzydeł do latania sportowego, czy kolejna wersja będzie godnym następcą?

więcej »

Bise - to lokalny wiatr wiejący na południowych obszarach Francji. Kontynuując tradycję nazw "wiatrowych" w naszej firmie takie imię otrzymała nowa paralotnia rekreacyjno-sportowa.

więcej »

Chinook II (czytaj:czinuk) powstał na bazie konstrukcji Chinook I w odpowiedzi na wnioski pilotów poszukujących paralotni dobrze latającej w warunkach termicznych (przeloty) i jednocześnie bardzo stabilnej.

więcej »

Paralotnia AJOS została skonstruowana w 2001 roku a swoją nazwą nawiązuje do poprzednich konstrukcji firmy AIR-SPORT, wywodzących swe imiona od mitologicznych wiatrów.

więcej »

CHINOOK - to silny wiatr typu fenowego wiejący na zachodnich wybrzeżach północnej Ameryki. Taką też nazwę przyjęła nowa paralotnia z firmy Air-Sport.

więcej »

Jest trzecim z kolei (po Notosie i Afro) modelem paralotni przeznaczonym do latania sportowego i wyczynowego. Cechą charakterystyczną skrzydła są komory diagonalne zastosowane po raz pierwszy w skrzydłach seryjnych w roku 95.

więcej »

PASAT został skonstruowany z myślą o szerokiej grupie pilotów rekreacyjnych posiadających ambicje by latać przelotowo.

więcej »

QUIZ jest paralotnią klasy "performance" , przeznaczoną dla pilotów zorientowanych na latanie sportowe oraz przelotowe. Skrzydło może dostarczyć również wiele satysfakcji "pilotom niedzielnym" latającym jednak aktywnie i posiadajacym już pewne doświadczenie.

więcej »

Skrzydło klasy pośredniej przeznaczone dla pilotów chcących po zakończonym szkoleniu kontynuować latanie, poszerzając jednocześnie praktyczną wiedzę i doświadczenie. Założeniami dla nowej konstrukcji było połączenie prostoty w pilotażu z możliwie dużym poziomem pasywnego bezpieczeństwa.

więcej »

pierwszy (1-10) ostatni